راه‌پیمایی در ننگرهار؛ دو تصویربردار لت‌وکوب شد

صبح کابل
راه‌پیمایی در ننگرهار؛ دو تصویربردار لت‌وکوب شد

نهاد حمایت‌کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان (نی)، گفته است که تصویربرداران آژانس خبری پژواک و آریانانیوز، در ننگرهار مورد لت‌وکوب قرار گرفته اند.

در اعلامیه‌ای که از سوی نی نشر شده، آمده است که ببرک امین‌زاده، تصویربردار آژانس خبری پژواک و محمود نعیمی، تصویربردار آریانانیوز در زون شرق، صبح روز چهارشنبه -۲۷ اسد-، هنگام تصویربرداری از افرادی که راه‌پیمایی می‌کردند، مورد لت‌وکوب قرار گرفته اند.

یوسف ظریفی، مسؤول آژانس خبری پژواک در زون شرق، گفته است: «هم‌کار ما، صبح امروز با اجازه‌ی طالبان برای تصویربرداری به چوک پشتونستان‌وات رفته بود، با جمعی که راه‌پیمایی می‌کردند، روبه‌رو شده و زمانی که می‌خواستند از این جریان تصویربرداری کنند، از سوی چند تن که گفته می‌شود طالبان بوده اند، با قنداق تفنگ مورد لت‌وکوب قرار گرفته اند.»

دفتر نی، گفته است که انتظار می‌رود تا گروه طالبان، آن گونه که برای مصؤونیت خبرنگاران تعهد کرده، به افراد زیردست خود، یک‌بار دیگر اذعان کند تا خبرنگاران را مورد لت‌وکوب قرار نداده و مانع اطلاع‌رسانی آن‌ها نشوند.

نی، از مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار، خواسته است تا این مسئله را بررسی کرده و روشن کند که چرا خبرنگاران را مورد لت‌وکوب قرار داده اند و افراد خاطی را مورد پی‌گرد قانونی قرار دهند.

این حالی است که صبح روز چهارشنبه -۲۷ اسد-، شماری از باشندگان شهر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، دست به راه‌پیمایی زده و پرچم سه‌رنگ افغانستان را در پشتونستان‌وات، به اهتزار درآوردند.