مسابقات دو روزه‌ی اسکی در ولایت بامیان برگزار شد

صبح کابل
مسابقات دو روزه‌ی اسکی در ولایت بامیان برگزار شد

مسئولان محلی در ولایت بامیان، می‌گویند که مسابقات دوروزه‌ی اسکی پسران و دختران  زیر نام «یازدهمین دور مسابقه‌ی افغان اسکی چلنج» در این ولایت، برگزار شده است.

لطیف عظیمی، سخنگوی والی بامیان، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که در روز نخست این مسابقات، ۱۳ دختر و ۶۰ پسر خردسال شرکت کرده بودند که فاصله‌ی نیم‌ کیلومتر را اسکی کردند.

بر اساس معلومات سخنگوی والی بامیان، در مسابقات اسکی دختران، نذیره مقام نخست را گرفت و فریبا و ناجیه به ترتیب در مقام دوم و سوم قرار گرفتند. این هفتمین سالی است که مسابقات اسکی ویژه دختران در بامیان برگزار می‌شود.

مسابقات اسکی پسران نیز روز جمعه (۱۵ حوت)، برگزار شد که در دو بخش -حرفه‌ای و آماتور- بیش از ۷۰ ورزش‌کار داخلی و خارجی شرکت کرده بودند.

آقای عظیمی گفت که در بخش حرفه‌ای سه ورزش‌کار خارجی از کشورهای اسپانیا و اتریش شرکت کرده بودند.

در بخش حرفه‌ای پسران، محمد توانست مقام نخست را بگیرد و علی‌آقا و مجتبا نیز در جایگاه دوم و سوم ایستادند.

این مسابقات دوروزه به همکاری و تمویل «بامیان اسکی کلپ» در روستای چپقولک خشکک این ولایت برگزار شد که برای برندگان مقام‌های نخست تا سوم، افزون بر اهدای تقدیرنامه، جوایز نقدی نیز در نظر گرفته شده بود.

بر اساس معلومات مسئولان محلی بامیان، این یازدهمین سال پی‌هم است که مسابقات اسکی پسران در این ولایت برگزار می‌شود.

لطیف عظیمی، تأکید کرد که باشندگان ولایت بامیان پس از زراعت، از صنعت جهان‌گردی درآمد دارند و مقام‌های محلی این ولایت تلاش می‌کنند تا با برگزاری چنین برنامه‌ها و مسابقات، زمینه‌ی رشد جهان‌گردی را فراهم کنند.

این در حالی است که همه‌ساله  حدود ۲۵۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از ولایت بامیان بازدید می‌کنند.