گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل بازداشت و شکنجه‌ی غیرنظامیان در پنجشیر را تأیید کرد

صبح کابل
گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل بازداشت و شکنجه‌ی غیرنظامیان در پنجشیر را تأیید کرد

ریچارد بنت، گزارشگر ویژه‌ی حقوق بشر سازمان ملل برای افغانستان، گزارش دیدبان حقوق بشر در مورد بازداشت و شکنجه‌ی غیرنظامیان در ولایت پنجشیر را تأیید کرده است.

آقای بنت روز جمعه -۲۰ جوزا-، با بازنشر گزارش دیدبان حقوق بشر، گفته است که این گزارش به طور کلی با تحقیقاتی که او در حال انجام آن است، مطابقت دارد.

او افزوده است که باید یک تحقیقات کامل و شفاف در مورد وضعیت پنجشیر انجام شود و مسؤولان طالبان نیز، در این زمینه باید پاسخ‌گو باشند.

ریچارد بنت از همه‌ی طرف‌ها خواسته است که در جریان درگیری، از غیرنظامیان محافظت کنند.

این در حالی است که به تازگی سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی، گفته است که افراد طالبان غیرنظامیان در این ولایت را به گونه‌ی دسته‌جمعی بازداشت و شکنجه کرده‌اند.

در گزارشی که روز جمعه -۲۰ جوزا-، از سوی این سازمان به نشر رسیده، آمده است که طالبان غیرنظامیان را به اتهام همکاری با نیروهای جبهه‌ی مقاومت بازداشت و آن‌ها را لت‌وکوب و شکنجه کرده‌اند.

دیدبان حقوق بشر، گفته است که از اواسط ماه می، جنگ میان نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی و طالبان در ولایت پنجشیر شدت گرفته و این گروه در واکنش به حملات جبهه‌ی مقاومت ملی، هزارن سرباز در پنجشیر مستقر کرده‌اند.

بر بنیاد این گزارش، به دنبال شدت‌گرفتن جنگ، طالبان تلاشی‌ خانه‌به‌خانه را آغاز کرده و به گونه‌ی دسته‌جمعی غیرنظامیان را به اتهام همکاری با جبهه‌ی مقاومت بازداشت و شکنجه کرده‌اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x