گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل: ناکامی در حفاظت از هزاره‌ها، پیامدهای وحشتناک داشت

صبح کابل
گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل: ناکامی در حفاظت از هزاره‌ها، پیامدهای وحشتناک داشت

هم‌زمان با یک‌سالگی حمله‌ی تروریستی بر مکتب سیدالشهدا در غرب کابل، ریچارد بنت، گزارشگر ویژه‌ی سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در افغانستان، تأکید کرده است که ناکامی در حفاظت از هزاره‌ها، پیامدهای وحشتناکی داشته است.

آقای بنت روز یک‌شنبه -۱۸ ثور-، در برگه‌ی تویترش نوشته است که جامعه‌ی هزاره‌ از سال‌ها به این طرف، هدف دایمی کشتار بوده‌اند.

او با ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان حمله‌ی تروریستی بر مکتب سیدالشهدا، تأکید کرده است که زندگی قربانیان نباید فراموش شود و برای آنان باید عدالت را جست‌وجو کرد.

گفتنی است که حمله‌ی تروریستی بر مکتب سیدالشهدا در غرب کابل، در ۱۸ ثور سال گذشته‌ی خورشیدی زمانی رخ داد ‏که دانش‌آموزان این مکتب تازه از صنف‌های درسی بیرون شده بودند. نخست یک حمله‌ی ‏موتربمب رخ داد و به دنبال آن، دو ماین از قبل جاسازی‌شده منفجر شد‎.‎

بر اساس آخرین معلوماتی که از سوی خانواده‌های قربانیان ارایه شد، در این حمله ۸۵ نفر جان باخته و بیش از ۲۵۰ نفر دیگر زخمی شدند.

آقای ریچارد بنت، هم‌چنان گفته است که پس از تسلط طالبان در افغانستان، حملات تروریستی علیه هزاره‌ها افزایش یافته است. او، تأکید کرده است که برای شناسایی عاملان و به عدالت‌سپردن آن‌ها تحقیقات مجدد و مستقل انجام می‌دهد.

این در حالی است که در یک ماه اخیر، چندین حمله‌ی تروریستی علیه هزاره‌ها در کابل و مزار شریف رخ داده که ده‌ها کشته و زخمی به جا گذاشته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x