یوناما بررسی‌های خود را در مورد حمله بر سالن عروسی در غرب کابل آغاز کرد

صبح کابل
یوناما بررسی‌های خود را در مورد حمله بر سالن عروسی در غرب کابل آغاز کرد

دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما، حمله بر یک سالن عروسی در غرب کابل را محکوم کرده و گفته است که تیم حقوق بشر این نهاد، در حال بررسی این رویداد است و تلاش می‌کند که به حقایق دست یابد.

یوناما، روز یک‌شنبه (۲۷ اسد)، در اعلامیه‌ای به نقل از تدامیچی یاماموتو، گفته است که چنین حملات خصمانه نشان می‌دهد که اقدامات محافظتی کنونی باید تقویت شود و کسانی که چنین حمله‌هایی را ترتیب و سازمان‌دهی می‌کنند، باید محاکمه شوند.

او افزوده است: «حمله‌ای که عمدا غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهد یک جنایت و عمیقا نگران کننده است، زیرا این فقط یک عملکرد بزدلانه از سوی دشمن محسوب می‌شود.»

آقای یاماموتو، تاکید کرده است که سازمان ملل متحد در همبستگی با مردم افغانستان ایستاده است و متعهد به یک روند صلح به رهبری افغان ها است که به جنگ خاتمه بدهد.

نماینده‌ی ویژه‌ی سازمان ملل متحد برای افغانستان، گفته است که سالن عروسی که این حمله در آن رخ داده است در قسمت غربی شهر کابل موقعیت دارد، که بیشتر در آن اقلیت مسلمان شیعه افغانستان سکونت دارند. او افزوده است که یوناما چندین حمله‌ی قبلی را نیز ثبت کرده که عمداً علیه این مردم رخ داده است.

حوالی ساعت ۱۰:۴۰ شنبه شب (۲۶ اسد)، یک عامل انتحاری مواد انفجاری همراهش را در داخل یک سالن عروسی، در مربوطات حوزه‌ی ششم امنیتی شهر کابل منفجر کرد. این انفجار، در میان تجمع افرادی که در یک محفل عروسی شرکت کرده بودند، رخ داده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که در نتیجه‌ی این رویداد، ۶۳ نفر جان باخته اند و ۱۸۲ تن دیگر زخمی شده اند. او می‌گوید که وزارت داخله، تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده است. تصاویری که از داخل این سالن عروسی منتشر شده، نشان می‌دهد که تلفات برخواسته از این رویداد، بیشتر از آمار ارایه شده از سوی وزارت داخله است.

تاکنون مسؤولیت این رویداد را هیچ گروهی، به شمول طالبان به عهده نگرفته است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x