یونیسف: در ماه گذشته، حدود ۳۶ هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان درمان شدند

صبح کابل
یونیسف: در ماه گذشته، حدود ۳۶ هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه در افغانستان درمان شدند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل یا یونیسف، اعلام کرده که در ماه گذشته‌ی میلادی، حدود ۳۶ هزار کودک مبتلا به بیماری سوءتغذیه در افغانستان درمان شده‌اند.

میلانی گالوین، مسؤول تغذیه در دفتر یونیسف افغانستان، گفته است که تلاش‌ها برای درمان هزاران کودک مبتلا به سوءتغذیه‌ی حاد در این کشور جریان دارد.

بانو گالوین روز یک‌شنبه -۲۸ حمل-، در برگه‌ی تویترش نوشته است که این نهاد متعهد است که تا پایان سال روان میلادی، ۱٫۱ میلیون کودک مبتلا به سوءتغذیه را در افغانستان درمان کند.

با این حال، او از افزایش آمار سوءتغذیه در بخش‌هایی از افغانستان خبر داده و گفته است که احتمال می‌رود که تا پایان سال روان میلادی، ۳٫۲ میلیون کودک زیر پنج سال به سوءتغذیه حاد مبتلا شوند.

بانو گالوین، هشدار داده است که اگر در بخش صحت در افغانستان رسیدگی صورت نگیرد، ممکن است که یک میلیون کودک مبتلا به بیماری سوءتغذیه در این کشور جان خود را از دست بدهند.

این در حالی است که چندی پیش برنامه‌ی جهانی غذا نیز، اعلام کرده بود که بیماری سوءتغذیه در ۲۸ ولایت افغانستان گسترش یافته است. این نهاد در آن زمان، گفته بود که در حال حاضر بیش از ۳٫۵ میلیون در افغانستان به حمایت‌های درمانی تغذیه نیاز دارند.