شورای امنیت سازمان ملل در حال بررسی تحریم‌ها علیه طالبان است

صبح کابل
شورای امنیت سازمان ملل در حال بررسی تحریم‌ها علیه طالبان است

رسانه‌های خارجی، گزارش داده اند که شورای امنیت سازمان ملل متحد در حال بررسی پیش‌نویس بیانیه‌ای است که حملات طالبان بر شهرها را محکوم کرده و این گروه را تهدید به تحریم می‌کند.

خبرگزاری رویترز، گزارش داده است که این بیانیه از سوی کشورهای استونی و ناروی تهیه شده و دیپلمات‌ها روز پنج‌شنبه-۲۱ – گفته اند که شورای امنیت سازمان ملل در حال بررسی این بیانیه است.

در متن این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته، آمده است: «امارت اسلامی افغانستان در سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته نمی‌شود و اعلام می‌کند که از هیچ دولتی که در افغانستان که از طریق نیروی نظامی یا بازسازی امارت اسلامی تحمیل شود، حمایت نمی‌کند.»

در متن این بیانیه، آمده است که شورای امنیت سازمان ملل، حمله‌های مسلحانه‌ی طالبان را بر شهرها که منجر به تلفات بیش‌تر غیرنظامیان می‌شود، به شدیدترین الفاظ محکوم می‌کند.

هم‌چنان در این بیانیه از آمادگی شورای امنیت سازمان ملل متحد برای اعمال تدابیر برای مسؤولان نقض حقوق بشر و نقض قوانین بین‌المللی بشردوستانه‌ی بین‌المللی ، از جمله افرادی که در حملات شان، غیرنظامیان و نهادها را درگیر می‌کند نیز، آمده است.

این گزارش در حالی به نشر رسیده است که حملات طالبان بر شهرها افزایش یافته و به تازگی این گروه ۱۵ ولایت را از ۳۴ ولایت افغانستان سقوط داده اند.

پیش از این، دبیرا لاینز، نماینده‌ی سازمان ملل متحد در افغانستان در نشست فوق‌العاده‌ی شورای امنیت سازمان ملل متحد، گفته بود که حملات طالبان بر شهرها، خون‌بارتر و مرگ‌بارتر شده است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x