والتز و گراهام: کرسی ملل متحد نباید به رژیمی داده شود که اعضای آن به عنوان هراس‌افگن درج فهرست شدند

صبح کابل
والتز و گراهام: کرسی ملل متحد نباید به رژیمی داده شود که اعضای آن به عنوان هراس‌افگن درج فهرست شدند

هم‌زمان با این که در هفته‌های اخیر مقام‌های طالبان تلاش می‌کنند تا جامعه‌ی جهانی آن‌ها را به رسمیت بشناسد، شماری از اعضای جمهوری‌خواه گانکرس ایالات متحده، تأکید می‌کنند که این گروه نباید به هیچ قیمتی به رسمیت شناخته شود.

لیندسی گراهام و مایکل والتز، دو عضو مجلس نمایندگان امریکا است که به تازگی با ارسال نامه‌ای به آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، گفته اند که کرسی ملل متحد نباید به رژیمی داده شود که اعضای آن به عنوان هراس‌افگن درج فهرست شده اند.

در این نامه، آمده است که به رسمیت‌شناختن طالبان در تناقض با ارزش‌هایی است که سازمان ملل متحد در تلاش ترویج آن است.

این دو عضو مجلس نمایندگان امریکا با اشاره بر این که طالبان هنوز هم روابط شان با سازمان‌های تروریستی مانند شبکه‌ی حقانی و القاعده را حفظ کرده، تأکید کردند که این گروه پس از به قدرت‌رسیدن شان، حقوق زنان و دختران افغانستان را پامال کرده و کسانی که با امریکا و ناتو کار کرده می‌کردند، را سرکوب می‌کنند.

آن‌ها عضویت‌دهی به طالبان در سازمان ملل را مشروعیت‌بخشی به این گروه خوانده و گفته اند که به این گروه مانند دهه‌ی ۱۹۹۰ نباید رسمیت داده شود و در عوض، کرسی افغانستان در سازمان ملل به نماینده‌ی حکومت پیشین داده شود.

لیندسی گراهام و مایکل والتز با ابراز نگرانی از عدم‌ کمک‌رسانی طالبان به مردم نیازمند، گفته اند که ضرورت است که کمک‌ها به افغانستان افزایش یابد؛ اما باید اطمینان حاصل شود تا کمک‌های به افراد نیازمند توزیع شود و طالبان از آن برای پیش‌برد اهداف سیاسی شان استفاده نمی‌کنند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x