جنرال مکنزی: امریکا به حمایت خود از نیروهای امنیتی افغانستان در برابر تروریزم ادامه‌ می‌دهد

صبح کابل
جنرال مکنزی: امریکا به حمایت خود از نیروهای امنیتی افغانستان در برابر تروریزم ادامه‌ می‌دهد

جنرال فرانک کنت مکنزی، فرمانده‌ی جدید نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان، گفته است که ایالات متحده‌ به حمایت خود از نیروهای امنیتی در مبارزه با دهشت‌افگنی ادامه می‌دهد.

آقای مکنزی، روز سه‌شنبه-۲۲ سرطان- در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس‌ شورای عالی مصالحه‌ی ملی،‌ گفته است که مشکل افغانستان، راه حل نظامی ندارد و تنها راه حل مناسب، گفت‌وگو است، نه جنگ و افزایش خشونت‌ها.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی نیز، در دیدار ابراز امیدواری کرده است که با تغییر مسؤولیت در فرماندهی نیروهای امریکایی در افغانستان، روابط و هم‌کاری‌ها میان دو طرف تقویت و گسترش یابد.

آقای عبدالله، با اشاره به آخرین پیشرفت‌ها در روند صلح، تأکید کرده است که اراده‌ی مردم افغانستان، دست‌یابی به صلح عادلانه و پایدار است.

او افزوده است: «هیچ نیرویی نمی‌تواند اراده‌ی خود را با زور بر مردم افغانستان تحمیل کند و طالبان با درس گرفتن از تاریخ، باید از این فرصت برای رسیدن به صلح استفاده کنند.»

گفتنی است که جنرال کنت مکنزی، به تازگی به جای اسکات میلر، به عنوان فرمانده‌ی کل نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان گماشته شده است.