امریکا در سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۰۰ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند

صبح کابل
امریکا در سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۰۰ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند

وزارت خارجه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا، اعلام کرده است که این کشور در سال ۲۰۲۱ میلادی، حدود ۳۰۰ میلیون دالر امریکایی را برای حمایت از مردم افغانستان و سرمایه‌گذاری‌ در این کشور، کمک می‌کند.

در خبرنامه‌ای که چهارشنبه‌شب (۱ ثور/۲۱ اپریل)، از سوی این وزارت به نشر رسیده، آمده است که کمک‌ یادشده از سوی آژانس توسعه‌ی بین‌المللی ( USAID) و وزارت خارجه امریکا، پرداخت می‌شود.

وزارت خارجه امریکا گفته است که این پول به منظور حمایت از دست‌آوردهای بیست‌ سال گذشته، به ویژه در بخش‌های دسترسی به خدمات صحی، رشد اقتصادی، مبارزه با فساد و قاچاق مواد مخدر، بهبود روند آموزشی، توانمندی زنان و تقویت جامعه‌ی مدنی و رسانه‌های افغانستان، اختصاص یافته است.

در ادامه‌ی این خبرنامه آمده است که هرچند امریکا در حال خروج از افغانستان است؛ اما این کشور هم‌چنان به کمک‌های خود برای رشد اقتصادی و آینده‌ی روشن مردم افغانستان، ادامه خواهد داد.

از سویی هم، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه‌ی امریکا نیز تأیید کرده است که امریکا در آینده‌ی نزدیک ۳۰۰ میلیون دالر را به افغانستان کمک می‌کند.

آقای بلنیکن گفته است که این کمک نشان‌دهنده‌ی اشتیاق پایدار امریکا برای حمایت از مردم افغانستان و دست‌آوردهایی است که در بیست سال گذشته به دست آمده است.

در همین حال، عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی از کمک ۳۰۰ میلیون دالر امریکا برای مردم افغانستان، استقبال کرده است.