ایالات متحده ۳۰۸ میلیون دالر و یک میلیون دوز واکسین کرونا به مردم افغانستان کمک می‌کند

صبح کابل
ایالات متحده ۳۰۸ میلیون دالر و یک میلیون دوز واکسین کرونا به مردم افغانستان کمک می‌کند

قرار است ایالات متحده‌ی امریکا، بیش از ۳۰۸ میلیون دالر و یک میلیون دوز واکسین کواکس به عنوان بخشی از کمک‌های بشردوستانه به شهروندان افغانستان کمک کند.

کاخ سفید روز سه‌شنبه -۲۱ جدی-، اعلام کرده است که این کمک‌ها، بخشی از ۷۸۲ میلیون دالری است که امریکا پس از اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی به شهروندان افغانستان تعهد کرده بود.

امیلی هورن، سخن‌گوی شورای امنیت ملی امریکا، گفته است که کمک‌های بشردوستانه امریکا به گونه‌ی مستقیم از سوی آژانس توسعه‌ی بین‌المللی ایالات متحده‌ در اختیار شهروندان افغانستان قرار می‌گیرد.

هورن، افزوده است که از این کمک‌ها برای تهیه‌ی سرپناه، آب و وسایل بهداشتی استفاده می‌شود؛ زیرا به دلیل همه‌گیری کرونا، خشک‌سالی و زمستان، نیاز شهروندان به آن افزایش یافته است.

به گفته‌ی او، امریکا بزرگ‌ترین کشوری است که هنوز هم به شهروندان افغانستان کمک‌های بشردوستانه می‌فرستد. امیلی هورن، اطمینان داده که کشورش به حمایت از شهروندان افغانستان متعهد است.

این در حالی است که امریکا پیش از این، گفته بود که کمک‌های بشردوستانه تنها به شهروندان افغانستان است و به گونه‌ی مستقیم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد و طالبان به آن دست‌رسی نخواهند داشت.