امریکا بیش از ۱۸ میلیون دالر برای مبارزه با کرونا به افغانستان کمک می‌کند

صبح کابل
امریکا بیش از ۱۸ میلیون دالر برای مبارزه با کرونا به افغانستان کمک می‌کند

وزارت خارجه‌ی ایالات متحده‌ی امریکا، اعلام کرده است که این کشور، بیش از ۱۸ میلیون دالر امریکایی را به منظور مبارزه با ویروس کرونا به افغانستان کمک می‌کند.
این وزارت، در اعلامیه‌ای گفته است که از مجموع این مقدار پول، بیش از ۵٫۶ میلیون دالر آن شامل کمک‌های صحی و بشردوستانه برای حمایت از تشخیص و درمان ویروس کرونا برای بیجاشدگان داخلی اختصاص یافته و حدود ۲٫۴ میلیون دالر دیگر آن نیز برای عودت‌کنندگان در نظر گرفته شده است.
وزارت خارجه‌ی امریکا، گفته است که از مجموع بیش از ۱۸ میلیون دالر، ۱۰ میلیون آن برای حمایت از برنامه‌ی واکنش اضطراری سازمان ملل متحد برای مبارزه با ویروس کرونا اختصاص یافته است.
در اعلامیه آمده است که این پول، برای نظارت، بهبود آزمایشگاه‌ها، کنترل از شیوع ویروس کرونا، مشارکت جامعه و کمک‌های فنی به حکومت افغانستان، اختصاص یافته است.
این در حالی است که بانک جهانی نیز، روز گذشته (دوشنبه، ۱ ثور)، اعلام کرد که ۲۰ میلیون دالر از بسته‌ی کمکی ۱۰۰٫۴ میلیون دالری خود به منظور مبارزه با ویروس کرونا را به دولت افغانستان تحویل داده است.
تا کنون، ۱۰۳۵ مورد مثبت ویروس کرونا در افغانستان شناسایی شده که از این میان، ۳۶ نفر جان باخته‌اند و ۱۳۵ نفر دیگر بهبود یافته‌اند.