سفارت امریکا از تعیین هیأت مذاکره‌کننده‌ی افغانستان اسقبال کرد

صبح کابل
سفارت امریکا از تعیین هیأت مذاکره‌کننده‌ی افغانستان اسقبال کرد

سفارت امریکا در کابل، از تعیین هیأت مذاکره‌کننده‌ی حکومت افغانستان با طالبان، استقبال کرده و آن را یک قدم مثبت برای تسریع روند صلح، در کشور خوانده است.

در خبرنامه‌ای که امروز جمعه (۸ حمل)، از سوی سفارت امریکا در کابل به نشر رسیده، آمده است، افرادی که عضویت این هیأت را دارند، انتظارات مردم افغانستان را به دوش می‌کشند. «امریکا آماده است تا زمینه‌ی مذاکرات مستقیم این هیأت با طالبان را تسهیل کند تا وعده‌ی آوردن صلح در افغانستان را، به واقعیت مبدل کنند.»

 این در حالی است که پنج‌شنبه‌‌شب (۷ حمل)، وزارت دولت در امور صلح، اعلام کرد که هیأت مذاکره‌کننده‌ی حکومت افغانستان برای گفت‌وگو با نمایندگان طالبان، تعیین شده ‌است.

معصوم ستانکزی، فاطمه گیلانی، نادر نادری، عبدالمتین بیک، فوزیه کوفی، ضراراحمد مقبل، عبدالهادی ارغندیوال، محمدرسول طالب، حبیبه سرابی، داکتر غیرت بهیر، محمدحفیظ منصور، غلام‌فاروق مجروح، عنایت‌الله بلیغ، باتور دوستم، کلیم‌الله نقیبی، محمد ناطقی، جنرال ایوب انصاری، شهلا فرید، شریفه زرمتی، خالد نور و داکتر امین احمدی، از اعضای این هیأت می‌باشند.

در خبرنامه‌ی وزارت دولت در امور صلح، آمده است که این وزارت در راستای پیش‌برد پروسه‌ی صلح و مدیریت تمام مکانیزم‌های تصمیم‌گیری، سهولت‌های مورد نیاز را از جانب دولت افغانستان، فراهم می‌کند و امور اجرایی مربوط را، مسؤولانه پیش خواهد برد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x