آدام اسمیت: اگر منتظر باشید در افغانستان صلح برقرار شود، این اتفاق نمی‌افتد!

صبح کابل
آدام اسمیت: اگر منتظر باشید در افغانستان صلح برقرار شود، این اتفاق نمی‌افتد!

به تازگی آدام اسمیت، رییس کمیته‌ی نظامی سنای امریکا گفته است که هیچ برنامه‌ی مشخص، برای خروج نیروهای امریکایی تا آغاز سال جدید میلادی وجود ندارد.

 آقای اسمیت به نقل از مسوولان نظامی امریکا گفته است که برنامه‌ی خروج نیروهای این کشور، به گونه‌ی تدریجی ادامه خواهد داشت.

به گفته‌ی رییس کمیته‌ی سنای امریکا، اگر منتظر باشید تا در افغانستان صلح برقرار شود، این اتفاق نمی‌افتد. «نیروهای امریکای قرار نیست، این مشکل را حل کنند.»

از سویی هم، مشاور امنیت ملی امریکا، گفته است که شمار نیروهای امریکایی در افغانستان تا سال جدید میلادی، به ۲۵۰۰ نفر کاهش می‌یابد.

این در حالی است که چندی پیش، دونالد ترامپ، رییس‌‌جمهور امریکا گفته بود که سربازان باقی‌مانده‌ی امریکایی در افغانستان، تا کریسمس به کشور شان برمی‌گردند.

آقای ترامپ، (چهارشنبه، ۱۶ میزان)، در برگه‌ی تویترش نوشته بود: «ما باید شمار کوچک باقی‌مانده از مردان و زنان شجاع مان را که در افغانستان خدمت می‌‌کنند، تا کریسمس به کشور برگردانیم.»

گفتنی است که در حال حاضر، کم‌تر  از ۵ هزار سرباز امریکایی در افغانستان حضور دارد؛ در حالی که این شمار، هنگامی که آقای ترامپ به قدرت رسید، به بیش از ۱۰ هزار می‌رسید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x