عبدالله عبدالله: هیچ کسی نباید با افزایش خشونت در تلاش کسب امتیاز سیاسی باشد

صبح کابل
عبدالله عبدالله: هیچ کسی نباید با افزایش خشونت در تلاش کسب امتیاز سیاسی باشد

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، خشونت‌های اخیر در افغانستان را محکوم کرده و گفته است که هیچ کسی نباید با افزایش خشونت، در تلاش کسب امتیاز سیاسی باشد.

آقای عبدالله، روز چهارشنبه (۲۱ عقرب)، در دیدار با عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجه‌ی ازبیکستان، گفته است که فرصت استثنایی‌ای برای دست‌یافتن به صلح در افغانستان فراهم شده است.

او، از گروه طالبان خواسته است که با استفاده از این فرصت، برای دست‌یافتن به صلح تلاش کند.

آقای عبدالله گفته است: «صلح در افغانستان به معنای صلح و ثبات در منطقه و در آسیای میانه است. نقش ازبیکستان به عنوان همسایه افغانستان در تلاش‌های صلح مهم است. صلح در افغانستان می‌تواند ما را در تامین امنیت منطقه، مبارزه با دهشت‌افگنی، افراط ‌گرایی و توسعه‌ی اقتصادی کمک کند.»

از سویی هم، وزیر خارجه‌ی ازبیکستان، گفته است که صلح در افغانستان به معنای صلح در کل منطقه است و این کشور از تلاش‌های صلح و گفت‌وگوهای دوحه حمایت می‌کند.

عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی، روز گذشته در راس هیئت عالی‌رتبه‌ی دولتی به ازبیکستان رفت. آقای عبدالله در جریان این سفر، با رییس‌جمهور، معاون نخست‌وزیر، وزیر خارجه، رییس بورد اسلامی، رییس کمیسیون امور دینی جمهوری ازبیکستان و شمار دیگری از مقام‌های بلندرتبه این کشور دیدار می‌کند.