رییس‌جمهور روسیه: تروریست‌های با تجربه از سوریه و عراق وارد افغانستان می‌شوند

صبح کابل
رییس‌جمهور روسیه: تروریست‌های با تجربه از سوریه و عراق وارد افغانستان می‌شوند

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه، می‌گوید که تروریست‌های افراطی و با تجربه که سال‌ها در عراق و سویه جنگیده اند، اکنون وارد افغانستان می‌شوند.
آقای پوتین که روز چهارشنبه -۲۱ میزان-، در نشست مجازی رییسان استخبارتی «کشورهای مستقل مشترک المنافع» صحبت می‌کرد، گفت که جنگ‌جویان گروه‌های تروریستی که در عراق و سوریه جنگیده اند، اکنون در حال انسجام‌گرفتن در افغانستان استند.
او با اشاره بر این که وضعیت امنیتی در افغانستان مناسب نیست، تأکید کرد که به همین دلیل نیاز است تا وضعیت امنیتی در سرحدات افغانستان نظارت و برای دفع تهدیدها، آمادگی لازم باشد.
رییس‌جمهور روسیه هم‌چنان، تأکید کرد که خنثا کردن تهدیدهای احتمالی از جانب قلم‌رو افغانستان بسیار مهم است؛ زیرا رویدادهایی که در این کشور رخ می‌دهد، تاثیر جدی بر امنیت کشورهای آسیای مرکزی، جنوب قفقاز و سایر مناطق دارد.
به باور او، تهدید این گروه‌ها به اندازه‌ی جدی است که افزون بر افغانستان، حتا می‌تواند خطری برای کشورهای همسایه آن نیز باشد.
این در حالی است که به تازگی رسانه‌ی سی‌بی‌اس، گزارش داده است که رهبر شاخه‌ی داعش در افغانستان، در بین طالبان نفوذ کرده است. این رسانه، گفته است که برخی از جنگ‌جویان طالبان، به داعش و القاعده پیوسته است.
منابع اگاه به سی‌بی‌اس نیوز، گفته اند که داعش می‌خواهد که طالبان از درون و بیرون تضعیف شوند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x