دانش به تکت‌های انتخاباتی: به انتخابات به عنوان یک قضیه‌ی سرنوشت ساز ببینید

صبح کابل
دانش به تکت‌های انتخاباتی: به انتخابات به عنوان یک قضیه‌ی سرنوشت ساز ببینید

معاون دوم ریاست جمهوری می‌گوید که انتخابات یک موضوع سرنوشت‌ساز است و نباید به بهانه‌های حکومت موقت و مذاکرات صلح به تعویق بیفتد.

سرور دانش روز دوشنبه (۳۱سرطان) در یک نشست خبری گفت در صورتی که عنصر انتخابات از ساختار نظام حذف شود، دیکتاتوری مطلق در کشور حاکم خواهد شد.

به گفته‌ی آقای دانش، اگر انتخابات برگزار نشود، یک نوع دیکتاتوری مطلق و افسار گسیخته حاکم خواهد شد و ما دوباره به یک قرن پیش بازخواهیم گشت و یک سیر قهقرایی و بازگشت به عقب را تجربه خواهیم کرد.

معاون دوم ریاست جمهوری همچنان از تکت‌های انتخاباتی خواست که با طرح‌های همچون حکومت موقت و گفت‌وگوهای صلح سبب به تعویق افتادن انتخابات نشوند.

او گفته است: «از همه احزاب سیاسی و تکت‌های انتخاباتی می‌خواهیم که به موضوع انتخابات به‌عنوان یک قضیه‌ی سرنوشت‌ساز بنگرند و هرگز با طرح مسایل جانبی دیگر همچون اداره‌ی موقت و سرپرست و یا موکول کردن انتخابات به مسأله‌ی صلح، باعث شک و تردید نشوند.»

آقای دانش تأکید کرد که رفتن به سلطنت مطلقه و امارت مطلقه به هیچ وجه مورد قبول و پذیرش مردم افغانستان نیست.

معاون دوم ریاست جمهوری از مردم افغانستان و احزاب سیاسی خواست که به صورت پرشور در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که قرار است تا چند روز دیگر کارزارهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شود و دو ماه نیز ادامه خواهد داشت. بر اساس آخرین جدول زمانی کمیسیون انتخاباتی قرار است انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ شش میزان سال جاری برگزار شود.