سرور دانش: رویکرد افراطی در دانشگاه‌ها، افغانستان را به بحران می‌برد

صبح کابل
سرور دانش: رویکرد افراطی در دانشگاه‌ها، افغانستان را به بحران می‌برد

معاون دوم ریاست جمهوری هشدار می‌دهد که اگر دوباره در دانشگاه‌های افغانستان رویکرد افراطی جایگزین شود، این کشور با بحران مواجه خواهد شد.

سرور دانش، امروز پنج‌شنبه (۲۰سرطان)، طی گفتمانی که در دانشگاه کابل دایر شده بود، گفت که استادان و نخبگان علمی، باید با استدلال و منطق در برابر جریان‌های افراطی بایستند و اجازه ندهند که ذهن دانشجویان، شکار انحرافات و افراط‌گرایی شود.

او افزود: «اگر در دانشگاه‌های کشور یک بار دیگر رویکردهای افراطی جایگزین شود، کشور بار دیگر به بحران کشیده خواهد شد».

این در حالی است که نیروهای امنیت ملی، روز یک‌شنبه (۱۶سرطان)، یک استاد و دو دانشجوی دانشکده‌ی شرعیات دانشگاه کابل را به اتهام همکاری و تبلیغ برای گروه تروریستی داعش بازداشت کردند.

دانشجویان بازداشت شده، اعتراف کرده‌اند که توسط ظاهر داعی، محمد معروف راسخ، مبشر مسلم‌یار و ابوعبیدالله متوکل، به گروه تروریستی داعش جلب و جذب شده بودند. به گفته‌ی آن‌ها، این استادان دانشگاه، در گام نخست جوانان و دانشجویان دانشگاه‌ها را به سلفیت و از آن طریق به گروه تروریستی داعش جذب می‌کردند.

در همین حال، آقای دانش می‌گوید که انتخابات ریاست جمهوری، تمثیل کننده‌ی اراده‌ی ملی، ثبات سیاسی و تداوم دستآوردهای ۱۸ سال گذشته افغانستان است و باید با شور و اشتیاق تمام، از آن استقبال شود.

قرار است که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، در ششم میزان سال جاری برگزار شود.