سرور دانش: زنان برای حفظ حقوق شان به گونه‌ی یک صدا در پروسه‌ی صلح ظاهر شوند

صبح کابل
سرور دانش: زنان برای حفظ حقوق شان به گونه‌ی یک صدا در پروسه‌ی صلح ظاهر شوند

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، تأکید کرده است که زنان افغانستان باد برای حفظ حقوق خود، به گونه‌ی یک صدا، در پروسه‌ی صلح ظاهر شوند.

آقای دانش، روز پنج‌شنبه (۲۶ سرطان)، با حنیفه گیروال، مونسه حسن‌زاده، زهرا احمدی، فاطمه اکبری و لطیفه محسنی، معاونان والیان ولایت‌های کابل، هرات، پکتیا، دایکندی و بامیان، دیدار کرده است.

آقای دانش، در این دیدار، گفته است که زنان افغانستان، با پروسه‌ی صلح رابطه‌ی نزدیکی دارند و این می‌طلبد تا برای حفظ حقوق خود، به گونه‌ی هماهنگ، یک صدا و قوی، ظاهر شوند.

این در حالی است که قرار است پس از تبادله‌ی پنج هزار زندانی طالب با یک هزار زندانی دولتی، گفت‌وگوهای بین‌الافغانی آغاز شود. در ترکیب هیأت مذاکره‌کننده‌ی دولت افغانستان نیز، چند نفر از زنان شناخته‌شده حضور دارند.

با این حال، معاون دوم ریاست‌جمهوری، در بخش دیگری از سخنان خود، می‌گوید که انتظار می‌رود تا با حضور معاونان زن در ادارات محلی، روند دسترسی زنان به خدمات عمومی، بیشتر از هر زمان دیگر مورد توجه قرار گیرد.

این در حالی است که چند روز پیش، کابینه‌ی افغانستان فیصله کرده بود تا در تمام ولایت‌ها، معاونان والی، از قشر زنان برگزیده شود.