نیویارک تایمز: در ماه روان میلادی، ۲۶ غیر نظامی در افغانستان کشته شدند

صبح کابل
نیویارک تایمز: در ماه روان میلادی، ۲۶ غیر نظامی در افغانستان کشته شدند

روزنامه‌ی نیویارک‌تایمز در گزارشی، نوشته است که از آغاز ماه روان میلادی تا اکنون، ۲۶ غیر نظامی در نتیجه‌ی حملات تروریستی در افغانستان، کشته شده اند.

در گزارشی که روز پنج‌شنبه -۱۴ جوزا/۴ جون-، از سوی این رسانه به نشر رسیده، آمده است که با آغاز روند خروج نیروهای امریکایی، جنگ افغانستان وارد «مرحله‌ی وحشیانه‌تری» شده است.

بر اساس این گزارش، در این ماه، بیش‌تر از ۶۴ نیروی امنیتی و دفاعی نیز در افغانستان کشته شدند که بیش‌تر تلفات نیروهای امنیتی در ولسوالی هسکه‌مینه‌ی ولایت ننگرهار، رخ داده که در آن ۳ سرباز مرزی و ۳۷ نیروی خیزش مردمی کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شده اند.

در گزارش، آمده است که در اول ماه جون، در دو انفجار جداگانه در موتر شهری، در حوزه‌ی سوم شهر کابل، ۱۰ نفر کشته و ۱۲ تن دیگر زخمی شدند؛ این انفجارها، زمانی رخ داد که کارگران به سوی خانه‌‌های شان می‌رفتند.

هم‌چنان در همین روز، یک غیر نظامی در لوگر، ۴  نظامی در کاپیسا، یک غیر نظامی و ۳ افسر امنیت ملی در ولایت پروان، کشته شدند.

به تاریخ دوم ماه روان، یک نیروی امنیتی در فاریاب، دو سرباز امنیتی در بلخ، دو غیر نظامی و ۴۰ نیروی امنیتی در ننگرهار کشته شدند.

به تاریخ سوم ماه جون، ۳ افسر پلیس در ارزگان، ۴ غیر نظامی در انفجار ماین جاگذاری‌شده، دو غیر نظامی و پنج نیروی امنیتی در سمنگان، یک افسر پولیس در فاریاب و معاون شورای علمای و روحانیون حوزه‌ی غرب در هرات، یک غیر نظامی در کندهار و پنج نیروی امنیتی در ولایت بدخشان کشته شدند.

این در حالی است که در تازه‌ترین مورد، ۸ غیرنظامی در نتیجه‌ی دو انفجار جداگانه در مربوطات حوزه‌ی ششم امنیتی در غرب کابل کشته شدند و بیش‌تر از ۱۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x