مسافران ربوده‌شده از مسیر شاهراه جلریز هنوز آزاد نشده اند

صبح کابل
مسافران ربوده‌شده از مسیر شاهراه جلریز هنوز آزاد نشده اند

مقام‌های محلی در ولایت میدان‌ وردک، می‌گویند مسافرانی که از شاهراه جلریز ربوده شده بودند، تا هنوز آزاد نشده اند.

خوانی سلطانی، عضو شورای ولایتی میدان وردک، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که طالبان روز چهارشنبه (۵ قوس)، دست‌کم ۴۰ نفر از مسافرانی را که از مسیر شاهراه جلریز این ولایت عبور می‌کردند، با خود برده اند.

آقای سلطانی، گفت که افراد ربوده‌شده زمانی‌که از ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک به طرف کابل می‌آمدند، در شاهراه جلریز از سوی طالبان ربوده شده اند.

او افزود: «افراد ربوده‌شده در منطقه‌ی سیاه پیتاب این ولایت، نگهداری می‌شوند و فقط چند تن از ریش‌سفیدان آن‌ها آزاد شده و معلوم نیست که آن‌ها به بهسود رفتند یا هم به کابل.»

در همین حال، احمد جعفری، عضو شورای ولایت میدان وردک، به روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید که بزرگان مناطق «سرچشمه و تکانه»ی این ولایت تلاش دارند ربوده‌شدگان را از بند طالبان آزاد کنند.

روز چهار شنبه(۵ قوس)، احمد جعفری، به روزنامه‌ی صبح کابل، تعداد ربوده‌شدگان را از سوی طالبان هفت نفر گفته بود.

آقای جعفری گفته بود، فردی به نام سید تقی فروتن که با طالبان در این ولایت همکاری می‌کند، مسافرینی را که از بهسود به سوی کابل در حرکت بوده اند، با خود برده اند.

ولایت میدان وردک در غرب کابل، از ولایت‌های به شدت ناامن کشور به شمار می‌رود که گروه طالبان در بسیاری از بخش‌های آن و به ویژه در شاهراه جلریز حضور گسترده دارند.a

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x