هشدار اداره‌ی ارگان‌های محل به والیان: از هرگونه دست‌اندازی در امور انتخابات خودداری کنید

صبح کابل
هشدار اداره‌ی ارگان‌های محل به والیان: از هرگونه دست‌اندازی در امور انتخابات خودداری کنید

اداره‌ی ارگان‌های محل به والیان ولایت‌ها هشدار داده است که از هرگونه دست‌اندازی در روند انتخابات که به شفافیت این روند آسیب برساند، خودداری کنند.

این اداره طی یک اعلامیه‌ی امروز جمعه(۵ میزان) گفته است:«آن‌ها(والیان) از هرگونه دست‌اندازی در روند انتخابات که بتواند به شفافیت انتخابات آسیب برساند، خودداری کنند. مگر این‌که در جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات تلاش نمایند.»

اداره‌ی ارگان‌های محل در حالی هشدار می‌دهد که دو روز قبل، شماری از نهادهای ناظر انتخابات از جمله«تیفا» ابراز نگرانی کرده بود که برخی از والیان در کازراهای انتخاباتی به نفع یکی از کاندیدان، حمایت می‌کنند.

در اعلامیه اداره ارگان‌های محل آمده است:«اداره مستقل ارگان‌های محل اطمینان می‌دهد که در صورتی پیرامون اتهامات وارده بر والیان اسناد ارایه شود، این مساله را با جدیت پی‌گیری کرده و علاوه بر این، بار دیگر این اداره به تمام کارکنان، والیان، معاونان والی‌ها، ولسوالان و شاروالان هشدار می‌دهد که در روند انتخابات از هیچ‌گونه جانب‌داری کارنگیرند که بر شفافیت انتخابات تاثیر منفی داشته باشند.»

گفتنی است که اداره ارگان‌های محل بر اساس قانون و در حمایت از برگزاری سالم انتخابات، تمامی روندهای استخدام در مرکز و ولایت‌ها را الی سپری شدن انتخابات، متوقف کرده است.