سرور دانش: طرح امنیتی برای غرب کابل به رییس‌جمهور سپرده شده است

صبح کابل
سرور دانش: طرح امنیتی برای غرب کابل به رییس‌جمهور سپرده شده است

سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، با اشاره به نگرانی‌ها در باره‌ی وضعیت امنیتی غرب کابل و برخی از ساحات در مناطق مرکزی افغانستان، گفته است؛ طرح‌هایی که در مشوره با مردم در این زمینه تهیه شده، به رییس‌جمهور غنی سپرده است.

آقای دانش، روز چهارشنبه (۵ جوزا)، در دیدار با شماری از باشندگان ولایت دایکندی، گفته است که اقدام‌های جدی برای تأمین امنیت غرب کابل و مناطق مرکزی روی دست گرفته شده است.

جزییاتی در باره‌ی این طرح ارایه نشده است.

آقای دانش، هم‌چنان با اشاره به وضعیت امنیتی افغانستان، گفته است که مردم افغانستان با دشمنی مواجه اند که به هیچ ارزشی پابند نیست و فقط از طریق کشتار و خشونت می‌خواهد به هدف خود برسد.

او افزوده است که مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی، قاطعانه از خود و کشور شان دفاع می‌کنند و اجازه نخواهند داد که «دشمن» به اهداف شوم خود دست یابد.

این در حالی است که در چند سال گذشته، غرب کابل و برخی از ساحات در مناطق مرکزی افغانستان، با تهدیدات امنیتی جدی‌ای مواجه بوده است.

در آخرین مورد، چندی پیش مکتب سید‌الشهدا در غرب کابل، هدف حمله‌ی تروریستی قرار گرفت و در آن، دست‌کم ۹۰ نفر کشته شدند و حدود ۲۴۰ نفر دیگر زخم برداشتند. اکثر قربانیان این رویداد، دختران دانش‌آموز بودند.