برنامه‌ی جهانی غذا: بیماری سوءتغذیه در ۲۸ ولایت افغانستان گسترش یافته است

صبح کابل
برنامه‌ی جهانی غذا: بیماری سوءتغذیه در ۲۸ ولایت افغانستان گسترش یافته است

هم‌زمان با بالاگرفتن نگرانی‌ها از افزایش بیماری سوءتغذیه در افغانستان، اکنون برنامه‌ی جهانی غذا، اعلام کرده که این بیماری در ۲۸ ولایت کشور گسترش یافته است.

برنامه‌ی جهانی غذا روز یک‌شنبه -۲۲ حوت-، در برگه‌ی تویترش نوشته است که در حال حاضر بیش از ۳٫۵ میلیون کودک در افغانستان به حمایت‌های درمانی تغذیه نیاز دارند.

هم‌چنان این نهاد، گفته است که بسیاری از این کودکان با کمک نهادهای بین‌المللی به «درمان تعذیه‌ی نجات‌دهنده» دست‌رسی دارند.

این در حالی است که به تازگی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف نیز، اعلام کرده که از هر دو کودک زیر پنج سال در افغانستان، یک تن شان از بیماری سوءتغذیه رنج می‌برد.

این نهاد روز چهارشنبه -۱۸ حوت-، در تویتی نوشت که در سال ۲۰۲۲ میلادی، از هر دو کودک در افغانستان یک تن شان از سوءتغذیه رنج می‌برد.

به گفته‌ی یونیسف، نیازمندی‌های کودکان آسیب‌پذیر به شدت افزایش یافته و باید به کودکان در افغانستان زمینه‌ی دست‌رسی به خدمات صحی و غذای مناسب فراهم شود.

بر اساس معلومات یونیسف، در سال روان میلادی انتظار می‌رود که ۳٫۲ میلیون کودک زیر پنج سال در این کشور به سوءتغذیه شدید مبتلا شوند.