زلمی خلیل‌زاد: عاملان حمله بر کارمندان دادستانی کل شناسایی و مجازات شوند

صبح کابل
زلمی خلیل‌زاد: عاملان حمله بر کارمندان دادستانی کل شناسایی و مجازات شوند

زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان، تأکید کرده است که ایالات متحده، حمله بر کارمندان دادستانی کل و اعضای تیمی که آزادی زندانیان را تسهیل می‌کردند، تقبیح می‌کند.

آقای خلیل‌زاد، صبح امروز (سه‌شنبه، ۳ سرطان)، در برگه‌ی تویترش نوشته است که حمله بر کارمندان دادستانی کل، از سوی دشمنان صلح صورت گرفته و عاملان آن، باید هرچه زودتر شناسایی و مجازات شوند.

او افزوده است: «ما خواهان تحقیقات گسترده استیم تا عاملان شناسایی و به عدالت سپرده شوند. این حمله نشان‌دهنده‌ی آن چه است که همه ما میدانیم: مخربین (داخلی و خارجی)  سعی دارند تا روند صلح را مختل و به تأخیر بیاندازند.»

آقای خلیل‌زاد، گفته است که هر دو طرف، باید هراس نکنند و برای رسیدن به مذاکرات بین‌الافغانی، جايی که روی آتش‌بس جامع و توافق سیاسی مذاکراه شده می‌تواند، هرچه زودتر گام‌های ضروری را بردارند. «این همان چیزی است که افغان‌ها میخواهند و ما در کنار آن‌ها ایستاده‌ایم.»

این در حالی است که حوالی ساعت ۰۸:۰۰ صبح روز گذشته (دوشنبه، ۲ سرطان)، پنج نفر از کارمندان مرکز عدلی و توقیف‌گاه بگرام، زمانی که به سوی وظیفه‌ی شان در حرکت بودند، از سوی تفنگ‌داران ناشناس، در مربوطات ولسوالی ده‌سبز ولایت کابل، تیرباران شدند.

وزارت داخله، گفته است که تحقیقات در این باره آغاز شده و عاملان آن، شناسایی و بازداشت خواهند شد.