خلیل‌زاد: هیچ دلیل موجهی برای تأخیر در آغاز گفت‌وگوهای صلح وجود ندارد

صبح کابل
خلیل‌زاد: هیچ دلیل موجهی برای تأخیر در آغاز گفت‌وگوهای صلح وجود ندارد

زلمی خلیل‌زاد، فرستاده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان، تأکید کرده است که هیچ دلیل موجهی برای تأخیر در آغاز گفت‌وگوهای میان‌افغانی صلح وجود ندارد.

آقای خلیل‌زاد، صبح روز جمعه (۳۱ اسد)، در برگه‌ی تویترش نسبت به کشته شدن میرعبدالباقی امین، سرپرست شورای علمی وزارت معارف، واکنش نشان داده و آن را نکوهش کرده است.

او افزوده است که حمله به جان سرپرست شورای علمی وزارت معارف، کار کسانی است که در تلاش تأخیر و یا برهم زدن روند صلح افغانستان است.

این درحالی است که میرعبدالباقی امین، صبح روز چهارشنبه (۲۹ اسد)، در نتیجه‌ی انفجار ماین مقناطیسی در مربوطات حوزه‌ی پنجم امنیتی شهر کابل، جان باخت.

زلمی‌خلیل‌زاد هم‌چنان گفته که بهترین راه برای ادای حرمت به آقای امین، این است که همه طرف‌ها در افغانستان خشونت‌ها را کاهش دهند و هرچه زودتر گفت‌وگوهای میان‌افغانی صلح را آغاز کنند.

آقای خلیل‌زاد در حالی گفته است که هیچ دلیل موجهی برای تأخیر در آغاز گفت‌وگوهای صلح وجود ندارد که قرار بود روز  (چهارشنبه، ۲۹ اسد)، نخستین دور مذاکرات مستقیم میان نمایندگان دولت افغانستان و گروه طالبان، در قطر برگزار شود؛ اما بنابر دلایل نامعلومی، به تعویق افتاد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x