درباره‌ما

صبح کابل، روزنامه‌ی مستقل، آزاد و غیروابسته است. صبح کابل، نشراتش را در چهاردهم ثور ۱۳۹۸ خورشیدی، در کابل آغاز کرد. این روزنامه، توسط مختار پدرام ایجاد شده و منابع مالی‌اش با سرمایه‌گذاری شخصی و همکاریِ نهادهای همکار در بخش رسانه و نشر تبلیغات بازرگانی، تأمین می‌شود.

صبح کابل یک روزنامه مستقل، غیر وابسته به جریان ها و احزاب سیاسی است که در حوزه، جنگ و صلح، سیاست، بنیادگرایی، زنان، مواد مخدر، مهاجرت و مسایل دیگر اجتماعی تمرکز دارد. این روزنامه با نگاه متفاوت به قضایای افغانستان و کشورهای منطقه، کارش را به پیش می‌برد و تمام تلاشش این است که نگاه تخصصی به رویدادها و وقایع در افغانستان، منطقه و جهان داشته باشد.

روزنامه‌ی صبح کابل، در پی ایجاد گفتمان منطقی در میان نخبگان افغان است و تلاش دارد با دنبال‌کردن مسایل مختلف با شیوه‌های ویژه، فرصت را برای مردم عام، بیشتر بسازد تا در قضایای کلان در افغانستان سهم داشته باشند.

این روزنامه، از کابل نشر می‌شود و مسایلی را که بازتاب می‌دهد مربوط به تمام افغانستان و جهان است. روزنامه‌ی صبح کابل، دارای ستون‌های مشخص در بخش‌های ویژه است که به گونه‌ی سریالی نوشته شده و موضوعاتی که در جامعه‌ی افغانستان به دلیل‌های فرهنگی-سنتی و یا هر دلیل دیگر، از عمومی‌شدن باز مانده‌اند، در این ستون‌ها بازتاب می‌یابد تا حول آن، گفتمان فراگیر در میان مردم ایجاد شود.

در کنار بخش چاپیِ روزنامه، تیم کاریِ ما بیشترین تمرکزشان را روی بخش آنلاین خواهد داشت که مسایل مربوط به افغانستان و منطقه، برای مخاطبان ما در وقت و زمان اصلی‌اش برسد.

روزنامه‌ی صبح کابل، در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک، تویتر، انستاگرام و تلگرام/تلیگرام به گونه‌ی جدی فعال می‌باشد و در پی این است که، همه‌روزه رویدادهای خبری و غیر خبری را به مخاطبان مان در هر جایی که هستند، مخابره کند.