جزئیات تازه؛ طالبان یک قابله جوان را در مزار شریف پس از شکنجه‌ی زیاد با شلیک ۱۲ گلوله کشتند

روح‌الله طاهری
جزئیات تازه؛ طالبان یک قابله جوان را در مزار شریف پس از شکنجه‌ی زیاد با شلیک ۱۲ گلوله کشتند

بر اساس تازه‌ترین معلوماتی که به روزنامه‌ی صبح کابل رسیده، دختر جوانی که در ولایت بلخ کشته بود، از سوی طالبان ابتدا شکنجه و سپس با شلیک گلوله به قتل رسیده است.

یک منبع که به دلیل حساسیت موضوع نخواست نامی از او گرفته شود، می‌گوید که نیروی حوزه‌ی هفتم طالبان در شهر مزار شریف، نفیسه بلخی را به اتهام نشستن در موتر همکارش کشته‌اند.

این منبع، گفت: «نفیسه در کلینک علی‌ چوپان کار می‌کرد. شام دیروز از محل کار شان با طفل خواهرش و یک هم‌کارش به طرف خانه روان بوده که طالبان درایست بازرسی پرسان می‌کنه که با این مرد چه نسبتی داری، گفته که همکارم است. طالبان گفته که چرا با نامحرم در یک موتر سوار شدی؟.»

منبع افزود که پس از بحث و گفت‌وگو میان دو طرف، نیروهای حوزه‌ی هفتم امنیتی مزارشریف، این قابله و همکارش را بازداشت کرده و مورد شکنجه قرار دادند.

او در ادامه، گفت:«اول بسیار شکنجه می‌کنه و با شلاق زده، باز با برچه در سر و کل بدنش زدند، گوشت‌های بدنش ره بریده و یک پایش ره قطع کردند. با چاقو تکه تکه‌اش کرده و در اخیر ۱۲ مرمی هم زدند.»

منبع هم‌چنان، گفت که همکار این خانم نیز، از سوی طالبان به گونه‌ی وحشیانه به قتل رسیده و تنها کودک خردسالی که همراه شان بوده، جان سالم برده است. «امروز طالبان حوزه‌ی هفتم خود شان اجساد را به شفاخانه‌ی ملکی برده و گفته که به خانواده‌های شان زنگ بزنند. خود طالبان گفته، به دلیلی که نسبت فامیلی نداشتند، بردیم و کشتیم.»

در همین حال، طب عدلی شفاخانه‌ی ملکی شهر مزار شریف نیز، تأیید کرده که این دختر خانم در نتیجه‌ی شکنجه، کشته شده است.

مسؤولان امنیتی طالبان تاهنوز در این مورد چیزی نگفته اند.

این در حالی است که طالبان پیش از این دستور داده بود که زنان نمی‌توانند بدون محرم از یک منطقه به منطقه‌ی دیگر سفر کنند.