یک مهاجر افغان که توسط جو بایدن به امریکا آورده شده بود، به تجاوز جنسی متهم شد!

اسدلله جعفری (پژمان)
یک مهاجر افغان که توسط جو بایدن به امریکا آورده شده بود، به تجاوز جنسی متهم شد!

نویسنده: جان بیندر

مترجم: اسدالله جعفری (پژمان)

خبرگزاری بریت‌بارت: ۸ فبروری، ۲۰۲۲

یک پناه‌جوی افغان ‌که توسط برنامه‌های نجات رییس‌جمهور جو بایدن به ایالات متحده‌ی امریکا آورده شده بود، به اتهام تجاوز جنسی بازداشت شد. اسامی مطیع الله مطیع، مرد چهل ساله‌ی افغان است که به عنوان بخشی از عملیات‌های بزرگ اسکان مجدد در برنامه‌های دولت جو بایدن، وارد ایالات متحده‌ی امریکا شده بود. مطیع روز دوشنبه توسط فرماندهی و اداره‌ی پلیس شهر وائوسو در ایالت ویسکانسین امریکا به اتهام تجاوز جنسی به یک زن بازداشت شد.

مطیع‌الله مطیع؛ مرد برجسته یا فرمانده و بزرگ قبیله‌ای؟

در دوم ماه فبروری، پلیس ادعا کرده است که مطیع‌الله مطیع در شهر وائوسو در ایالت ویسکانسین امریکا در یک وسیله‌ی نقلیه با قربانی که به خانواده‌های مهاجران افغانستان کمک می‌کرده تا در ایالات متحده مستقر شوند همراه بوده. در آن هنگام؛ مطیع‌الله بر این زن تجاوز جنسی می‌کند. مطیع‌الله مطیع که توسط شبکه رادیوی سراسری ایالت ویسکانسین امریکا و رسانه‌های محلی آن به عنوان نمونه‌ای از متحدان و همکاران افغان برای نیروهای مسلح ایالات متحده‌ی امریکا در افغانستان معرفی شده بود. با این‌حال؛ یکی از رسانه‌های محلی امریکا در این ایالت نیز از او به عنوان «مرد برجسته‌ در قبال جامعه‌اش» و هم‌چنان به عنوان «یک فرمانده و بزرگ قبیله‌ای» در افغانستان یاد کرده بود.

نامه‌ی دستور بازداشت مطیع‌الله مطیع به فرماندهی پلیس ایالت ویسکانسین

ده هزار دالر امریکایی جریمه‌ی نقدی و یا نه ماه زندان

مطیع‌الله پس از بازداشت در زندان شهر ماراتون محاکمه و در توقیف‌گاه قرار گرفت و پس از آن با قرار وثیقه و ضمانت آزاد شد. فرماندهی و اداره‌ی پلیس شهر وائوسو حکم اتهام تجاوز جنسی درجه چهارم را علیه مطیع‌الله صادر کرده است؛ اما این اداره اظهار داشته است که تحقیقات جنایی هنوز هم علیه این بزهکار و جنایت‌کار ادامه دارد. مطیع‌الله اکنون با جریمه نقدی تا ده هزار دالر امریکایی و یا حداکثر به ۹ ماه زندان محکوم شده است.

جنایت‌های جنسی علیه کودکان

بنابراین؛ این دستگیری‌ها و اتهامات تنها اولین و آخرین مورد در میان پناه‌جویان و مهاجران افغان در حال افزایش در دولت جو بایدن نیست. چند هفته پیش هم یک مرد افغان به دلیل آزار و اذیت جنسی یک دختر سه ساله در یک پایگاه نظامی امریکایی در ایالت ویرجینیا محکوم شد. سال گذشته نیز یک مرد ۱۹ساله‌ی افغان که توسط برنامه‌های مهاجرتی دولت جو بایدن به ایالات متحده‌ی امریکا آورده شده بود، در ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی در ایالت مونتانا پس از ادعای تجاوز جنسی بر یک زن ۱۸ ساله در هتلی شهر میسولا دستگیر شد. این اتهامات پس از آن مطرح شد که دو مرد افغان دیگر نیز، در پایگاه نظامی فورت‌مک‌کوی در شهر مونرو در ایالت ویسکانسین امریکا، به اتهامات جداگانه‌ای از آزار و اذیت‌های خانوادگی تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

تهدید به مرگ کودکان

بر علاوه این دو پرونده جرمی؛ یکی دیگر از مهاجران افغان نیز متهم به خفه‌کردن و حلق آویزکردن زن خود است. تحقیقات و شواهد نشان می‌دهند که شوهرش این زن را سال‌ها آزار و اذیت و شکنجه می‌کرده است. یک مهاجر افغان دیگر نیز متهم است که او بچه‌ها و پسران ۱۲ و ۱۴ ساله‌ای را مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌داده، و در صورت گزارش جنایات او علیه کودکان، آن‌ها را تهدید مرگ و خشونت می‌کرده است.