سفارت امریکا در کابل: دولت افغانستان برای پایان‌دادن به فرهنگ «بچه‌بازی» بیش‌تر تلاش کند

صبح کابل
سفارت امریکا در کابل: دولت افغانستان برای پایان‌دادن به فرهنگ «بچه‌بازی» بیش‌تر تلاش کند

سفارت امریکا در کابل، به تازگی از دولت افغانستان خواسته است که به منظور پایان‌دادن به فرهنگ بچه‌بازی و قاچاق انسان به بیرون از کشور، تلاش‌‌های‌شان را بیش‌تر کند.

این سفارت روز جمعه-۱۱ سرطان- در برگه‌ی تویترش نوشته است که هنوز هم کودکان در صفوف نیروهای امنیتی به عنوان سرباز استخدام می‌شوند و باید این مسأله‌ی جدی پیگیری شود.

سفارت امریکا، گفته است که هرچند دولت افغانستان برای مبارزه با قاچاق انسان، گام‌های عملی برداشته؛ اما برای پایان‌دادن به این مسأله نیاز است تا تلاش‌های بیش‌تری صورت بگیرد.

بر اساس گزارش وزارت خارجه امریکا، افغانستان هم‌چنان در جایگاه سوم قاچاق انسان قرار دارد.

این در حالی است که فرهنگ بچه‌بازی در افغانستان هنوز هم به گونه‌ی گسترده‌ای وجود دارد و حکومت نتوانسته است این فرهنگ بد را ریشه‌کن کند. به تازگی دادگاهی در فرانسه، محمدرحمان ارسالا، مهاجر افغانستانی را به اتهام تجاوز جنسی بر پسر ‌‏۱۲ساله‌ای در -۲۵ آگست ۲۰۱۸- در سن بریوک، به ۱۵ سال زندان محکوم کرد‎.‎

به نقل از خبرگزاری ریمیکس‌نیوز، هنگام صدور این حکم، وکیل مدافع این مرد، تلاش کرد تا ‏استدلال کند که این یک رسم «افغانی» است که به بچه‌بازی معروف است و این مرد نباید به دلیل ‏رواج متداول در مورد تجاوز جنسی مردان به پسرهای جوان در زادگاهش، مسؤول شناخته شود‎.‎