حمله‌ی موتر بمب‌گذاری‌شده در بلخ؛ ده‌ها خانه‌ی مسکونی تخریب شده است

صبح کابل
حمله‌ی موتر بمب‌گذاری‌شده در بلخ؛ ده‌ها خانه‌ی مسکونی تخریب شده است

یک موتر بمب‌گذاری‌شده، صبح امروز (سه‌شنبه، ۴ سنبله)، در نزدیکی یک پایگاه نیروهای کوماندوی ارتش که در کنار کلینیک حیوانی‌ای در ولایت بلخ موقعیت داشت، منفجر شد.

به گفته‌ی مسؤولان امنیتی، این رویداد، در میان خانه‌های رهایشی، در مربوطات ولسوالی بلخ، رخ داده است.

روح‌الله احمدزی، سخن‌گوی وزارت دفاع، به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که در این رویداد، یک سرباز کوماندو و دو غیرنظامی، جان باخته اند و ۶ سرباز کوماندو و بیش از ۳۵ غیرنظامی به شمول زنان و کودکان، زخمی شده اند.

به گفته‌ی او، به دلیل شدت انفجار این موتر بمب‌گذاری‌شده، ده‌ها خانه‌ی مسکونی نیز تخریب شده است.

در همین حال، گروه طالبان، مسؤولیت این رویداد را به عهده گرفته است.

جنگ ادامه دارد…

در کنار تشدید عملیات نیروهای امنیتی بر هراس‌افگنان طالب، حمله‌های انتحاری و انفجاری این گروه بر پاسگاه‌های امنیتی در مرکز و ولایت‌ها، این روزها به گونه‌ی بی‌سابقه افزایش یافته است.

حداقل در چند روز اخیر، گروه طالبان در ولایت‌های غور، کندز، غزنی، جوزجان، لغمان، فاریاب و اخیرا در بلخ، بر پاسگاه‌های امنیتی حمله کردند. در این حملات، شماری از نیروهای امنیتی کشته و زخمی شدند.

در نتیجه‌ی حمله هراس‌افگنان طالب در ولسوالی شهرک ولایت غور که صبح امروز صورت گرفت، ۸ سرباز پولیس جان باختند. این اتفاق، در روزهای گذشته در ولایت های دیگر نیز رخ داده است.

وزارت دفاع، روز گذشته، اعلام کرد، هراس‌افگنان طالب، از چند روز به این سو، شاهراه کندز-خان‌آباد را به روی مسافران مسدود کرده بودند که با راه‌اندازی عملیات نیروهای امنیتی، این شاهراه پاک شد. این وزارت، افزوده است که در این عملیات، بیش از ۹۰ هراس‌افگن طالب کشته و ۵۰ نفر دیگر زخم برداشته اند.

این روزها که احتمال آغاز گفت‌وگوهای میان‌افغانی بسیار بالا است، جنگ میان نیروهای امنیتی و هراس‌افگنان طالب، شدت گرفته است.