حمله به افراد طالبان در قلب کابل؛ نیروهای مقاومت ملی ۲ جنگ‌جوی این گروه را کشتند

عصمت امین
حمله به افراد طالبان در قلب کابل؛ نیروهای مقاومت ملی ۲ جنگ‌جوی این گروه را کشتند

در نتیجه‌ حمله‌ی نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی به رهبری احمد مسعود، دو تن از افراد طالبان در منطقه‌ی کارته نو شهر کابل کشته و دو تن دیگر شان زخمی شده‌اند.

منابعی به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گویند که این حمله، دوشنبه‌شب -۳۰ جوزا-، در منطقه‌ی کارته‌ نو شهر کابل انجام شده است.

هم‌چنان در ویدیویی از جریان تیراندازی چریک‌های مقاومت ملی نشر شده، دیده می‌شود که یک رنجر طالبان در تاریکی شب هدف تیراندازی قرار گرفته است.

حمله‌کنندگان دقایقی پیش از این حمله، شرح می‌دهند که مربوط جبهه‌ی مقاومت به رهبری احمد مسعود استند. این نخستین‌باری است که این‌گونه حمله در مرکز شهر کابل بر افراد طالبان صورت می‌گیرد.

در جریان این حمله، هشت میل سلاح مربوط به طالبان نیز، به دست نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی افتاده است.

با این حال، منبع می‌گوید که حمله‌ی امشب نیروهای مقاومت ملی، در واکنش به بازداشت شماری از باشندگان ولایت پنجشیر از منطقه‌ی کارته نو شهر کابل بوده است.

اخیرا، افراد طالبان تلاشی خانه‌به‌خانه را در منطقه‌ی کارته‌ نو شهر کابل آغاز کرده و شماری از باشندگان این منطقه به شمول زنان را بازداشت کرده‌اند.

جبهه‌ی مقاومت ملی اکنون چالش‌برانگیز ترین نیروی ضد طالبانی در افغانستان است. این در حالی است که جنگ و شورش بر علیه طالبان در ولایت‌های مختلف شروع شده و همه‌روزه دامنه‌ی درگیری‌ها و فعالیت‌های نظامی ضد طالبان در افغانستان گسترش می‌یابد.

بر اساس گزارش‌ها، امروز در ولایت شمال شرقی بدخشان یک فرمانده‌ی تاجیک‌تبار طالبان بر علیه این گروه سلاح برداشته و چندین منطقه را از کنترل افراد طالبان خارج کرده است.

همچنان یک فرمانده‌ی هزاره‌تبار گروه طالبان در ولایت سرپل، نیروهایش را بر علیه طالبان بسیج کرده است. از ولایت‌های جوزجان و فاریاب نیز، خبر می‌رسد که شماری از فرماندهان اوزبیک‌تبار طالبان در تلاش شورش بر علیه این گروه استند. ش

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x