درگیری‌ها در دو ولسوالی ولایت پنجشیر؛ طالبان باشندگان ولسوالی آبشار را به رگبار بستند

عصمت امین
درگیری‌ها در دو ولسوالی ولایت پنجشیر؛ طالبان باشندگان ولسوالی آبشار را به رگبار بستند

منابع محلی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که از صبح روز جمعه -۱۶ ثور-، درگیری‌های شدیدی در دو ولسوالی این ولایت آغاز شده و طالبان غیرنظامیان را به رگبار بسته‌اند.

یک منبع که نخواست نامی از او گرفته شود، به روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که در ابتدای روز جمعه، درگیری شدیدی میان طالبان و نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی در منطقه «تندخو» ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر آغاز شد.

منبع گفت: این درگیری‌ها زمانی آغاز شد که جنگ‌جویان طالب صبح روز جمعه برای بازداشت فرمانده محمد اکرم‌خان از فرماندهان جبهه‌ی مقاومت ملی به ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر رفته بودند که با نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی روبه‌رو شده و این‌گونه دو طرف درگیر شدند.

بر اساس معلومات مردمی، درگیری در ولسوالی آبشار برای ساعتی متوقف بوده و پس از رسیدن نیروهای کمکی، جنگ‌جویان طالب باشندگان محل را به رگبار بسته‌اند که در نتیجه‌ی آن، سه غیرنظامی کشته و یک تن دیگر زخمی شده‌ است.

هرچند فعلا درگیری‌ها در ولسوالی آبشار پایان یافته؛ اما طالبان پس از چاشت روز، شماری از جوانان این ولسوالی را که هیچ ارتباطی با جبهه‌ی مقاومت ملی نداشتند، بازداشت و به مقر فرماندهی این ولایت برده‌اند.

هم‌چنان این منبع، می‌گوید که شام امروز جمعه نیز، درگیری‌های شدیدی در ولسوالی «دره» ولایت پنجشیر میان طالبان و نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی آغاز شده است.

اکنون که حدود چهار ساعت از درگیری میان دو طرف گذشته، منابع محلی می‌گویند که جنگ هنوز ادامه دارد و دو طرف از سلاح‌های سبک و سنگین استفاده می‌کنند.

پیش‌تر نیز، گزارش شده بود که طالبان در دو روز گذشته آنتن‌های مخابراتی را در ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر قطع کرده بودند.

با این همه تا هنوز در مورد تلفات نیروهای جبهه‌ی مقاومت ملی و جنگ‌جویان طالب در ولسوالی‌های آبشار و دره جزئیات کامل در دست نیست.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x