فدراسیون بولینگ از فضیله حورزاد معذرت خواست

اکرم رسا
فدراسیون بولینگ از فضیله حورزاد معذرت خواست

فدراسیون ملی بولینگ افغانستان، از فضیله حورزاد و زحل بیات، دو بازیکن تیم ملی این رشته، به دلیل وارد کردن اتهام بی‌حجابی، معذرت خواسته است.

فضلیه حورزاد، ورزش‌کاری که برای یک سال از فعالیت‌های ورزشی محروم شده بود، در گفت‌وگو با روزنامه‌ی صبح کابل می‌گوید، تمام اتهام‌های که از سوی فدراسیون بولینگ وارد شده، بی اساس است و اگر فدراسیون کدام اسناد و شواهد در این مورد در دست داشت، روز گذشته در جریان نشستی که با رییس کمیته‌ی المپیک برگزار شده بود، حرفی برای گفتن می‌داشت.

بانو حورزاد، تأکید کرد که در این نشست، ادریس فاروقی، رییس فدراسیون ملی بولینگ، حتا دو کلمه حرف نیز برای گفتن نداشت.

او افزود که معذرت خواهی فدراسیون ملی بولینگ نیز نتیجه‌ی دادخوا‌هی برحق آن‌ها بود که ثابت شد حرف فدراسیون در حد یک اتهام بود و هیچ سندی برای اثبات‌شان نداشتند .

خانم حورزاد گفت: «حال هم با یک معذرت خواهی نمی‌شود تمام اتفاق‌هایی که در جریان چند روز افتاده و ضربه‌ای که بر شخصیت و روح و روان من وارد شده برطرف شود، در اخیر خوشحال بر این هستم که فدراسیون حاضر شده که از من معذرت خواهی کند.»

او می‌گوید، به این دلیل معذرت‌خواهی فدراسیون را پذیرفته که روحیه‌ی سایر ورزشکارن از بین نرود و خانواده‌ها مانع رفتن دختران شان به ورزش نشوند.

از سویی هم، راضیه موسوی، مسؤول بولینگ زون شمال، می‌گوید که قرار بود رهبری فدراسیون طی یک نشست رسمی از ملی‌پوشان بولینگ معذرت‌خواهی کند؛ اما به دلایل نامعلومی تنها به نشر یک اعلامیه اکتفا کرده است.

به گفته‌ی او، فدراسیون باید پاسخ بدهد که به کدام دلیل عضویت یک بازیکن را از تیم ملی لغو می‌کند و بعد با آمدن فشار از سوی مردم، جامعه‌ی مدنی و رسانه‌ها، دوباره معذرت‌خواهی می‌کند و می‌گوید که عضویت این دو بانو دوباره به آن‌ها برگردانیده می‌شود.

مسؤول بولینگ زون شمال، گفت: «صدای ما برای آشکارسازی تبعیض و یکه‌تازی فدراسیون بولینگ بود که در قبال فضیله حورزاد صورت گرفته بود و نتیجه‌ی مثبت هم از این دادخواهی خود گرفتیم.»

راضیه موسوی، می‌گوید، به این دلیل که فشارهای روحی زیادی بر او وارد شده است، تا مدتی از فعالیت‌های ورزشی دست می‌کشد.

در همین حال، مسؤولان فدراسیون بولینگ می‌گویند که تنش‌ها میان این فدراسیون و ورزشکاران حل شده و نباید بیشتر از این رسانه‌ها به این مسأله دامن بزنند.

اخیرا فدراسیون ملی بولینگ افغانستان، دو تن از ورزش‌کاران این رشته را به دلیل بی‌حجابی در مسابقات کویت و عدم رعایت قوانین رسمی این فدراسیون در جریان این مسابقات، برای مدتی از  فعالیت‌های ورزشی محروم کرده بود.