شورای رهبری جبهه‌ی مقاومت ملی با حضور ۲۵ تن از رهبران سیاسی تشکیل می‌شود

عبدالرازق اختیاربیگ
شورای رهبری جبهه‌ی مقاومت ملی با حضور ۲۵ تن از رهبران سیاسی تشکیل می‌شود

شماری از شرکت‌کنندگان نشست رهبران سیاسی افغانستان در انقره، می‌گویند که در این نشست بر تشکیل شورای عالی رهبری جبهه‌ی مقاومت ملی با حضور ۲۵ تن از چهره‌های سیاسی موافقت شده است.

یکی از شرکت‌کنندگان، روز چهارشنبه -۲۸ ثور-، به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که در این نشست در مورد ایجاد یک شورای مشورتی با حضور ۲۵۰ تن از بزرگان قومی نیز، موافقت شده است.

به گفته‌ی او، در منشوری که از قبل تنظیم‌ شده بود، تغییرات زیادی به میان نیامده است. هم‌چنان همه‌ی رهبران سیاسی حاضر در این نشست، حمایت خود را از جبهه‌ی مقاومت ملی اعلام کردند.

نشست رهبران سیاسی افغانستان سه‌شنبه‌شب -۲۷ ثور-، در خانه‌ی عبدالرشید دوستم در انقر برگزار شد.

یک منبع، گفت که در این نشست، شخصیت‌های سیاسی افغانستان به شمول، عبدالرشید دوستم، عبدالرب‌رسول سیاف، محمد محقق، صلاح‌الدین ربانی، رحمت‌الله نبیل، محمد یونس قانونی، عطامحمد نور، عبدالهادی ارغندیوال و احمدولی مسعود شرکت کرده بودند.

بزرگان سیاسی در حالی بر تشکیل شورای عالی رهبری جبهه‌ی مقاومت ملی توافق کردند که چندی پیش احمد مسعود، رهبر این جبهه نیز، از تشکیل چنین شورایی خبر داده بود.

جبهه‌ی مقاومت ملی روز پنج‌شنبه -۱۵ ثور-، در اعلامیه‌ای گفت که یک نشست بزرگ مشورتی آنلاین به رهبری احمد مسعود برگزار شد که هدف آن، بحث و نظرخواهی در مورد تشکیل شورای عالی رهبری جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان بوده است.

به نقل از اعلامیه، در این نشست توافق شد که پس از جمع‌بندی همه‌ بحث‌ها، برای تشکیل شورای عالی رهبری جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان اقدام ‌شود.