قتل عبدالمنیر در پنجشیر؛ طالبان با «تهدید و فشار نظامی» مانع تظاهرات مردمی شدند

عصمت امین
قتل عبدالمنیر در پنجشیر؛ طالبان با «تهدید و فشار نظامی» مانع تظاهرات مردمی شدند

منابع مردمی در ولایت پنجشیر، می‌گویند که افراد طالبان مانع برگزاری تظاهرات باشندگان منطقه ملسپه‌ی ولسوالی بازارک این ولایت شده‌اند.

یک منبع به روزنامه‌ی صبح کابل، گفت که باشندگان منطقه‌ی ملسپه ولسوالی بازارک ولایت پنجشیر روز جمعه -۱۳ جوزا-، می‌خواستند که در واکنش به شکنجه و کشتن عبدالمنیر، تظاهرات برپا کنند؛ اما طالبان مانع آن‌ها شدند.

این منبع، گفت که نظامیان طالبان همه‌ی راه‌های منتهی به منطقه ملسپه را مسدود کرده بودند و در نهایت باشندگان این منطقه را با تهدید و فشار نظامی اجازه‌ی برگزاری تظاهرات ندادند.

او، هم‌چنان گفت که روح‌الله شاه‌ملنگ، معاون والی پنجشیر در میان تظاهرات‌کنندگان آمده و به آن‌ها گفته که «تظاهرات کنید، فیلم بگیرید و به رسانه‌ها بفرستید، باز همو رسانه‌ها بیایند و برای تان دادخواهی کنند.»

گفته می‌شود که در نهایت باشندگان محل مجبور می‌شوند که بدون برگزاری تظاهرات، جسد عبدالمنیر را به خاک بسپارند.

این در حالی است که عبدالمنیر روز سه‌شنبه -۱۱ جوزا-، از سوی طالبان بازداشت شد و این گروه پس از دو روز شکنجه، جسدش را روز پنج‌شنبه به باشندگان منطقه ملسپه تحویل دادند.

خانواده‌ی عبدالمنیر، می‌گویند که او در اثر شوک برقی جان باخته است. از عبدالمنیر، ۷ کودک خردسال به جا مانده که کودک آخرش یک دختر چهار ماهه است.

به گفته‌ی باشندگان محل، در حال حاضر خانواده‌ی این مرد در شرایط بد اقتصادی به سر می‌برند.