رییس‌دفتر کریم خلیلی: تا اکنون نامه‌ای از طرف نیروهای امنیتی به ما نرسیده است

حیات بودا
رییس‌دفتر کریم خلیلی: تا اکنون نامه‌ای از طرف نیروهای امنیتی به ما نرسیده است

هم‌زمان با سفر محمدکریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان به ولسوالی بهسود، نامه‌ای در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود که در آن، نیروهای امنیتی از آقای خلیلی خواسته است که از گرفتن نام علی‌پور در جریان سخن‌رانی‌اش خودداری کند.

در بخشی از این نامه آمده است: «امید است، در جریان محفلی که قرار است شما فردا جمعه در بهسود حضور به‌ هم می‌رسانید، از حضور و گرفتن نام علی‌پور صرف‌نظر شده، تا مبادا باعث ایجاد فاجعه‌ای شود که هیچ کس خواهان آن نمی‌باشد.»

ظاهرا این نامه از سوی نیروهای امنیتی در ولسوالی‌های بهسود، به رهبر حزب وحدت اسلامی افغانستان فرستاده شده است.

با این حال، قربان‌علی فصیحی -رییس‌دفتر آقای خلیلی- در صحبت با روزنامه‌ی صبح کابل، می‌گوید که چنین نامه‌ای به دست آن‌ها نرسیده است.

آقای فصیحی، گفت: «هدف استاد خلیلی در بهسود، شرکت در یک مراسم گرامی‌داشت از شهدای حوادث اخیر بهسود و دل‌جویی از مردمی که شدید از لحاظ روحی آسیب دیده‌اند، است. کدام بحثی در ارتباط مسایل دیگر باشد، جز آجندا نیست.»

رییس‌دفتر آقای خلیلی، می‌گوید که ممکن این نامه از سوی افرادی پخش شده باشد که از مردم و حضور آقای خلیلی در بهسود هراس داشته باشند و تلاش می‌کنند که عمق فاصله میان مردم و حکومت را بیشتر بسازند.»

خواستیم دیدگاه فرماندهی پولیس میدان‌وردک را نیز در این مورد داشته باشیم؛ اما با تلاش‌های زیاد موفق نشدیم.

این در حالی است که اخیرا کریم خلیلی به بامیان سفر کرده و در مورد گفت‌وگوهای صلح و مسایل دیگر بحث داشته است. امروز جمعه (۲۰ حمل)، نیز قرار است او در ولسوالی بهسود سخن‌رانی کند.

قربان‌علی فصیحی می‌گوید که قرار است استاد خلیلی پس از صحبت در ولسوالی بهسود، دوباره به کابل بیاید.